Zalety schodów drewnianych w porównaniu do betonowych

Schody umożliwiają przechodzenie z jednego piętra na drugie w domu czy budynku komercyjnym i są narażone na duże natężenie ruchu pieszego przez cały rok.

Z tego powodu może być konieczne uwzględnienie schodów w planach przebudowy, aby utrzymać je w idealnym, bezpiecznym stanie. Muszą być one nie tylko bezpieczne, ale również wytrzymałe i estetyczne. Możesz zdecydować się na schody betonowe lub drewniane, ale możesz się zastanawiać, który materiał jest odpowiedni dla twoich konkretnych potrzeb. Drewno zapewnia lżejsze schody niż beton i jest to ważne, gdy potrzebujesz wysokich lub kręconych schodów w domu. Beton będzie zbytnio obciążał podłogę, a także będzie wymagał dodatkowych podpór do stosowania w wewnętrznych schodach. Z drugiej strony drewno stworzy klatkę schodową, która nie będzie nadmiernie obciążać podłogi.

Słoje drewna nadają wnętrzu wyjątkowego charakteru dzięki unikalnemu wzorowi biegnącemu przez każdy fragment klatki schodowej i stopień.

Ziarnistość różni się drastycznie w zależności od rodzaju drewna, wystarczy wybrać gatunek drewna, który najlepiej odpowiada twoim preferencjom, aby uzyskać taki efekt w pomieszczeniu, jaki chcesz osiągnąć. Oczywiście zawsze należy wybierać trwałe drewno, takie jak dąb, aby schody bez problemów wytrzymały wiele lat użytkowania. Beton nie zapewnia takiego samego klimatu w pomieszczeniu, jak drewno i sprawia surowe i zimne wrażenie. W sprzedaży znajdziemy szeroki asortyment wykończeń drewnianych schodów. Bejce do drewna występują w kolorach od jasnego brązu po heban lub prawie czarny. Jeśli jednak chcesz, aby słoje były całkowicie widoczne, możesz zastosować bejce i lakiery bezbarwne, aby zachować widoczność rysunku słojów drewna. Obecnie również beton występuje w różnych kolorach i fakturach, ale wygląd betonu nie jest tak estetyczny jak wygląd drewna, dlatego większość konsumentów preferuje drewno jako materiał do wykonania wewnętrznych schodów. Możesz schody zamówić u producenta na stronie schodyprudlik.com.pl. Rozważ korzyści, rozmiar, wysokość i lokalizację swojego konkretnego stylu drewnianych schodów, aby dowiedzieć się, jaki projekt klatki schodowej sprawdzi się w twoim konkretnym przypadku.