Przechowywanie jabłek zimą

Świeże jabłka, które kupujemy zimą czy na wiosnę pochodzą z Polski. Wiele osób myśli, że są z innych krajów, ale wcale tak nie jest. Istnieje możliwość przechowywania takich jabłek i sadownicy z niej korzystają.

Jest to całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia, dlatego warto się dowidzieć jak to w ogóle się dzieje. Każdy z nas słyszał o tym, że są chłodnie i tam jabłka są składowane. Tylko, że sama chłodnia niewiele da, bo przecież nie można jabłka zamrozić, bo do niczego by się nie nadawało. Niska temperatura to nie wszystko, dlatego konieczne będzie zastosowanie odpowiedniego środka, który pozwoli na stworzenie odpowiedniego klimatu w chłodni, co przełoży się na to, że po jej otwarciu praktycznie wszystkie jabłka będą nadawały się do spożycia i będą nadal bardzo świeże.

Dobrze, że jest coś takiego, bo inaczej wtedy, kiedy nie ma jabłek świeżych prosto z drzewa to byśmy płacili za te, które się gdzieś zostały po kilkanaście złotych za kilogram, a tam cena przez cały rok jest mniej więcej podobna i my się z tego cieszymy.

Jaka działa ten środek?

W takiej komorze znajduje się etylen, który niestety, ale niszczy jabłka. Wygląda to tak, że jeśli etylen rozpocznie swoją produkcje to jest go coraz więcej i więcej. Im więcej się pojawia tym więcej się produkuje. To, dlatego jabłka się starzeją i gniją. Jeśli zastosuje się FruitSmart to sytuacja jest opanowana, bo etylen nie ma wtedy prawa się rozwijać, a zatem to, co powoduje starzenie się jabłek jest wyeliminowane. Jest to całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia, dlatego takie jabłka będzie można jeść i nic nam nie będzie. Dobrze, że w tak łatwy sposób można pozbyć się etylenu i można się cieszy świeżymi jabłkami o każdej porze roku. Te osoby, które chcą kupić ten środek albo uzyskać o nim więcej ciekawych informacji mogą to zrobić na stronie przechowywanie jabłek przez zimę. W tym przypadku jest to nasz Polski produkt, dlatego możemy się cieszyć, że mamy coś takiego, co daje tak dużą skuteczność i jeszcze przy tym nie jest dla nas szkodliwe.