Jak wybrać odpowiednie płytki podłogowe i na ściany?

Wraz z rosnącą gamą wzorów, kolorów, rodzajów i wykończeń płytek dostępnych na rynku, wybór odpowiednich płytek podłogowych staje się dość trudnym zadaniem. Płytki, w zasadzie trwały materiał, który układa się na powierzchni w równych rzędach, jest jednym z integralnych elementów projektu, które dodają domowi wartości funkcjonalnej i estetycznej. Należy zatem wybór płytek dokładnie przemyśleć, i wziąć pod uwagę wiele czynników, zanim zdecydujemy się na ich zakup.

Płytki wysokiej jakości przetrwają wiele lat

Wybór odpowiedniego materiału, rozmiaru i kroju płytek, które będą najlepsze do przedpokoju, kuchni lub łazienki, czy też do zastosowania na zewnątrz można sobie znacznie ułatwić. Jeśli planujesz wybrać płytki na kuchni, na ściany, podłogę lub blat, poszukaj odpowiednich materiałów, które idealnie pasują do wybranej powierzchni. Na przykład ceramika, kamień i porcelana to doskonały wybór na podłogi i blaty. Podłoga z mozaiki ceramicznej jest idealna do stref prysznicowych, ponieważ zapewnia doskonałą przyczepność. W dzisiejszych czasach płytki szklane są również doskonałym wyborem do kuchni i łazienek, ponieważ są dostępne w różnych wykończeniach i kolorach i można je w przyszłości łatwo poddać recyklingowi.

Płytki powinny być łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu. Zawsze pamiętaj, że płytki do układania na podłogach muszą być bezpieczne i antypoślizgowe, oraz muszą mieć dodatkową wytrzymałość i teksturę. Ponieważ na rynku dostępna jest szeroka gama płytek w różnym przedziale cenowym, najlepiej jest na samym początku ustalić budżet. Nie daj się zwieść wyglądowi, raczej skup się na jakości i trwałości płytek, w które inwestujesz.

Wybrać odpowiednie płytki na ściany noisy whisper, które sprawią, że twój dom będzie wyglądał atrakcyjnie i imponująco, a jednocześnie będą bardzo trwałe i wytrzymają długi czas. Kiedy wybierzesz zbyt duże płytki w małych łazienkach, wyglądają one nie na miejscu i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się jeszcze mniejsze. Mozaiki i dekory wyglądają lepiej, gdy je przesuwasz, aby cięcia nie wyglądały na niezręczne.